Деякі рослини тримаємо вдома для краси, а деякі – щоб приносили затишок, гроші, зберігали молодість або гарну енергетику. Вирощування рослин вдома, як вірування, яке прийшло до нас з народу, тож і пальми несуть за собою не менш важливу місію. Пальми принесуть в вашу оселю тепло, добробут, процвітання і позитивну атмосферу.
Зараз пальми вирощують вдома не лише через їхні символічні властивості, а й тому, що вони гармонійно доповнюють інтер’єр, створюють відчуття екзотики та чистої енергії. Але не обовʼязково, щоб це була жива рослина, наразі в сучасному світі люди часто використовують штучні рослини або як кажуть декоративні.
Види кімнатних пальм:
- Арека (Вирощують на освітленому місці, обовʼязково, щоб стояла пальма біля західного чи східного вікна і звичайно ніяких протягів, особливо коли холодні пори року)
- Каріота (Влітку вирощують пальму на яскравому місці, взимку під люмінесцентними лампами. Ці пальми є досить великими в кімнатних умовах досягає до 2 метрів, а в природі – до 10 метрів)
- Вашингтонія (Таку цікаву назву пальма отримала на честь американського президента. Рослина досягає до 2-4 метрів в домашніх умовах, в природі аж до – 10 метрів. Пару разів на місяць треба повертати пальму до освітлення)
- Лівістона (Пальма має досить невеликий стовбур і округлі листя, також досягає до 2-3 метрів. Влітку краще виносити на свіже повітря)
- Лікуала (Ставити пальму на світло, але від полуденного світла краще берегти, бо потім можуть зʼявитися плями на рослині від опіків. При холодній пори року зволоження треба збільшити)
- Рапіс (Ця пальма не зовсім висока приблизно 1.5 метра, тож можна її тримати і в невеликій оселі. Для цієї рослини має бути кімнатна температура і сухе повітря)
- Фінікова пальма (Вважають, що ця пальма проста в догляді і несе популярність між квітникарів. Потрібно гарне освітлення та захист від протягів)
- Хамедорея (Пальма має досить перисті листочки, тобто тоненькі і досягає до 1 метра, тож її теж часто вирощують в оселі)
- Хамеропс (Порівнюючи з іншими рослинами, то хамеропс гарно росте біля південного вікна, також південно- східна або південно-західна сторона підходить)
- Ховея (Має пірʼїсте листя і досить просте у догляді. Росте повільно, за рік пару листків розвиваються. Приймає кімнатну температуру, але тримати під прямим сонцем не треба, бо листя отримають опіки)
Догляд за кімнатною пальмою
Перш ніж придбати пальму варто дізнатися про її особливості, бо ви повинні знати всі потреби цієї рослини, щоб забезпечити правильний догляд.
- Температура > у теплу пори року температура може досягати приблизно до 26 градусів, взимку буде до 16 градусів.
- Рівень вологи > влітку часто треба обприскувати пальму, оскільки досить спекотно, а сильна жара не потрібно і маємо підтримувати вологість. Поливати треба рослину помірно і регулярно, щоб субстрат не пересихав.
- Освітлення > пальма має стояти під яскравим світлом, але не під прямим сонячним промінням, бо листя отримає опіки.
- Підживлення > пальми швидко витрачають поживні речовини із ґрунту, тож підживлення піде на користь.
- Пару разів на рік підсипаєте підживлення і не забувайте за заміну верхньої частини горщика.
- Обрізка > пальмам потрібно обрізати листя коли вони вже повністю засохли, але кущові рослини підвʼязують або роблять якусь опору, щоб зробити більш витончено.
Популярні кімнатні пальми та правила догляду за ними
Із пальм люди часто обирають: фінікову чи ареку пальми. Також ці пальми є декоративними пальмами, бо вони не великі, досить акуратно вирощені і гарно вписуються в невеличку оселю.
Основні правила догляду:
- Фінікова і арека пальми полюбляють простір.
- Добре освітлення, можна і під прямим сонцем, бо ці види пальм люблять світло і не переносять застій у повітрі.
- Регулярно поливати, щоб не пальми не люблять сухе повітря.
- Пару разів на рік підживлення добрива.
- Пересаджувати потрібно щорічно або за необхідності, якщо корінню стає тісно в горщику.
Рослини, як і тварини потребують догляду, турботи і любові. Багато квітникарів навіть розмовляють зі своїми рослинами, адже вважається, що це сприяє їхньому гарному росту. Пальми – ковток свіжого повітря або спогади про літо, коли на дворі зима.