Що таке чіназес простими словами

Зміст

Кін, краш, слей: здається щодня українська мова поповнюється різними сленговими словами. Не встигаєш слідкувати, розуміти значення. А як тільки розібрався, користувачі соцмереж придумають ще одне слово і так по колу. Якщо ви із таких людей, то ми допоможемо вам розібратися в одному із сленгових слів в українському інфопросторі – чіназес. Що ж таке чиназес і як його використовувати правильно?

Що таке чиназес?

Слово чиназес, як вважається, вперше використав блогер Андре Боярський з Боярки в 2020 році. Тоді його на ринку в Боярці зустрів блогер Павло. Андрій ходив по ринку та шукав підробіток за гроші. Блогери спочатку сміялися з нього, а потім їм сподобалась поведінка і розмовний стиль Андрія. Набув популярності цей вираз приблизно рік тому як інтернет мем і швидко перекочував у щоденне використання спочатку підлітками та дітями, а згодом і іншими дописувачами соцмереж.

Звідки походить слово чіназес точаться дискусії у мережі. Ось основні версії походження слова:

  1. Від назви узбекистанського міста Чиназ, що англійською співзвучне зі словом “китайський” – “Chinese”.
  2. Від англійського слова “Cheese”, що означає сир. Це слово люди використовували, щоб викликати посмішку, коли роблять фото, тому одразу асоціація з чимось позитивним.
  3. Також є версія, що цей сленг почав використовуватись в кавказьких національностях, імовірно вірмен, проте не набув такого широкого поширення.
  4. Від англійського chill-chillout.
  5. Від фрази Made in China, яку автор фрази Андре Боярський бачив на ринку.

Як перекласти на українську слово чиназес? Дуже просто – це означає щось дуже приємне. Інколи відпочинок. Також є деякі слова, якими відповідають на слово чиназес: саунтрес, чіна, урде санчо. Деякі користувачі навіть жартуючи на слово саунтрес відповідали “Воістину воскрес” через спізвучність фраз. 

Синоніми й приклади вживання до слова чиназес 

Як і в будь-якого сленгового слова англіцизму є багато українських відповідників. По суті, список нижче, це список слів які замінило одне-єдине слово чиназес. Хоча варто інколи і використовувати ці слова, а не завжди надавати перевагу сленговим. Синоніми до слова чиназес:

  • Вигуки –  Вау! Круто! Класно! Супер! Нічого собі! Ого!
  • Інші сленгові слова: бомба, кайф, відрив, капець (у позитивному значенні), вогонь, пушка.
  • Розмовні: клас, здорово, чудово, відмінно.
  • Позитивні характеристики: класний, крутий, прикольний, суперський, неймовірний.

Через доволі розмите значення слова воно може заміняти слова різних частин мов: вигуки, прикметники, іменники, прислівники. Саме тому є дуже багато синонімів і воно може використовуватись практично в будь-якій позитивній ситуації. Ось кілька прикладів використання:

  • Класно посиділи, було чіназес!
  • Чіназес, мені вдалося скласти іспит!
  • Твої нові штани просто чіназес!
  • “Динамо” сьогодні зіграло не чіназес.

Також інколи блогери використовують це слово для того, щоб похвалитися своїми здобутками, показуючи своє “щасливе життя”. Тут вони демострують нові квартири, машини, яхти, гучні вечірки, походи в дорогі ресторани тощо. 

Чи стане слово чиназес псотійно вживаним, як раніше наприклад стало слово крінж покаже час. Головне розуміти, що сленгові слова збагачують мову і можуть бути використані як синоніми до вже існуючих слів, але повністю відмовлятись від їх ужитку на користь сленгового слова не варто. Потрібно плекати нашу мову і розширювати свої пізнання в ній. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *