Лікування діабету ока

Зміст

Діабетична ретинопатія — це пошкодження сітківки ока внаслідок цукрового діабету. З терапевтичної точки зору мета лікування діабету ока полягає в тому, щоб підтримувати рівень цукру в крові в певних межах. Повністю вилікувати хворобу неможливо, але сучасні методи діагностики допомагають тримати захворювання під постійним моніторингом та контролем. Для запобіганням розвитку можливих ускладнень, необхідно проходити профілактичні огляди у офтальмолога щопівроку.

Діабет — це хронічне захворювання організму, яке негативно впливає на зір. Шкода залежить від тривалості хвороби, контролю рівня цукру в крові, а також наявності інших супутніх захворювань.

Ураження очей при цукровому діабеті

Діабетична ретинопатія вражає дрібні кровоносні судини очей. Судини втрачають свою еластичність та стають крихкими. Відповідно, сітківка ока також втрачає здатність належно насичуватись поживними речовинами та киснем. Пошкоджені судини можуть спровокувати крововиливи, затримку рідини, яка виходить із судин і залишається в сітківці. Цей стан називається набряком сітківки. Відповідно, порушуються її функції і падає зір у пацієнтів.

Характерною рисою діабетичної ретинопатії є те, що на ранніх стадіях вона не призводить до зниження зору, і пацієнт не може зрозуміти, що є зміни внаслідок захворювання. До 50% усіх діабетиків навіть не підозрюють про своє захворювання. Тому звичайний офтальмологічний огляд часто призводить до діагностики діабету вже після виявлення діабетичної ретинопатії.

Симптоми діабетичної ретинопатії

Симптоми часто з’являються лише тоді, коли вони безпосередньо загрожують зору. Найбільш поширені прояви діабетичної ретинопатії включають:

  • «мушки» і «блискавки» перед очима;
  • поява «павутини» чи періодичне «затуманення» зору (виникнення крововиливів в порожнину ока, що самовільно розсмоктуються);
  • різке погіршення зору;
  • поява плям, спотворення предметів та ліній.

Діагностика діабетичної ретинопатії

Рання та своєчасна діагностика є важливою основою для ефективного лікування діабету ока. 

Діагностика діабетичної ретинопатії включає офтальмологічні обстеження, такі як офтальмоскопія, оптична когерентна томографія (ОКТ) і флюоресцеїнова ангіографія. Ці тести допомагають лікарям визначити пошкодження сітківки ока та контролювати перебіг захворювання.

Флюоресцеїнова ангіографія

Флюоресцентна ангіографія очного дна проводиться шляхом внутрішньовенного введення водорозчинної контрастної речовини. Робиться серія фотографій, на яких відстежується проходження контрасту через кровоносні судини сітківки і деталізація змін, що виникли внаслідок діабетичної ретинопатії. Дослідження дозволяє точніше оцінити спричинену шкоду та визначити вибір методу лікування.

Оптична когерентна томографія

ОКТ – це сучасний неінвазивний метод офтальмологічної діагностики, який дає можливість оцінити стан судин сітківки ока і зорового нерва, та надає детальну картину анатомічних змін очного дна, відстежуючи з надзвичайною точністю зміни тканин протягом тривалого часу. Комп’ютерна томографія очей, яка проводиться при підозрі або вже встановленому діабетичному макулярному набряку.

Лікування діабетичної ретинопатії

Лікування діабетичної ретинопатії залежить від ступеня та типу захворювання та включає:

  • медичний контроль рівня цукру в крові;
  • лазерна коагуляція – найбільш поширений метод лікування діабетичної ретинопатії і макулярного набряку. Дозволяє попередити розвиток ускладнень, та стабілізувати зір;
  • ін’єкції ліків в око для блокування росту нових кровоносних судин;
  • хірургічне втручання – вітректомія та тампонада вітреальної порожнини.

В МЦ Oculus ви маєте можливість пройти комплексну якісну діагностику зору у кваліфікованих лікарів-офтальмологів. Хірурги медичного центру першими в Західній Україні почали оперувати сітківку та мають найбільший досвід в цьому напрямку. Ми проводимо ефективне лікування діабетичної ретинопатії навіть за складних “запущених” випадків. Звертайтесь на консультацію в oculus.lviv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *