Усі погодяться, що «Алло» вже увійшло в наш побут. Коли нам дзвонять або дзвонимо ми, то в першу чергу говоримо «Алло», а потім починаємо спілкуватися. А хтось думав про те хто ж вигадав цю фразу і звідки вона пішла ?
1877 рік вважають рік народження слова «Алло». Александер Грем Белл – винахідник телефона, який запропонував деякі вигуки при піднятті слухавки «ехой» або «ей, хто там». Але Томас Едісон запропонував інший варіант, який схожий на вигук «hello» (англ. «привіт»), це «hullo”, що означає «Алло».
Версії походження «Алло» в інших країнах
Тівадар Пушкаш – угорський винахідник запропонував вживати «hallom», що з угорської означає «я тебе чую». Також саме Тівадар став першим хто відкрив проєкт автоматичної телефонної станції та був засновником «Телефонної служби новин».
- Німці завжди вимовляють своє імʼя.
- Італійці вимовляють «пронто», що означає «готовий».
- Греки «паракало», а іспанці «діга», що означає «говоріть».
- Турки можуть використовувати як «Алло», так і власний варіант «ефенді».
- Португальці вимовляють «істоу», що означає «я тут».
- Євреї вимовляють «шалом», що означає «мир».
- Японці вимовляють «моші-моші», китайці «вий», корейці «ебосеє».
В інших англомовних країнах вимовляють «Алло».
Чому ми кажемо «Алло» по телефону
«Алло», ми вимовляємо вже на автоматі, але напевно мало людей замислювалися над тим чому саме слово «Алло» вживаємо частіше, ніж слово «привіт».
- Є розуміння, що людина, якій телефонуєте, взяла слухавку.
- «Алло» стало словом замість «привіт», тобто замість привітання.
- Вважають, що коли звʼязок буде поганий, людина зможе розпізнати по слову «Алло», що їй хтось телефонує.
Оскільки «Алло» прийшло разом з телефонними розмовами, то це слово стало невідʼємною частиною повсякденного життя.
І звісно, що історія цього виразу досить цікава і має різні версії походження. Зокрема, вважають, що дружина Белла може бути повʼязана з вживанням «Алло».
Вживання слова «Алло» чи «Альо»
Правильно буде «Алло», але людям ніби чується як «Альо», бо не всі спілкуються чисто українською мовою, більшість говорять суржиком, тож можуть вживати неправильну форму цього виразу.
До речі, деякі експерти кажуть, що використовувати слово «Алло» не є ввічливо і може погано вплинути на подальшу розмову. Вони пропонують замінити нашу повсякденну звичку на щось інше, що відразу може зацікавити співрозмовника.
Варіанти, як замінити слово «Алло» та привітно її продовжити
- До уваги краще взяти такі вирази як: доброго ранку чи вітаю. Також вам може здатися досить банально, але звучить більш привітно. Після привітання запитайте чи є можливість у людини зараз спілкуватися, а вже потім починайте розмову.
- Як завершуєте розмову, дочекайтеся поки ваш співрозмовник закінчить бесіду, бо обривати на пів слова буде не етично.
- Якщо під час телефонної розмови ви про щось домовляєтесь, то продублюйте інформацію по закінченню розмови або ж в письмову вигляді.
- Не закінчуйте розмову першими, якщо телефонували вам. За етикетом розмову має закінчувати той, хто зателефонував.
Люди звикли до цього виразу і не уявляють вже розмови без «Алло». Зазначимо, що потрібно виходити на більш сучасний і культурний рівень спілкування. Використовуйте інші вирази, які вже були прописані зверху, бо таким чином ви будете виглядати цікавими, грамотними. Люди часто звертають увагу на вашу манеру спілкування, поведінку, впевнену постанову мови і формулювання думки. І для цього не обовʼязково читати багато книжок, щоб мати словниковий запас. Наразі є багато інформації в інтернеті, якою ви можете користуватися для різних своїх потреб, і в тому числі для гарної вимови і манери спілкування.