Більшість людей, зазвичай, люди похилого віку задаються питанням: «А що цей ) знак означає, чому люди сміються коли відправляють його?». Люди частіше використовують знак дужок, бо не люблять сильно виражати свої емоції, почуття або так для них простіше.
Дужки в переписці
Дужки в переписці – знак самовираження, щоб співрозмовник більш чітко зрозумів, що йому хочуть донести. Але зазначимо, що не завжди дужки можуть грати роль веселого настрою або жартів. Дужки можна поставити і використати у вигляді сарказму, якоїсь іронії.
Дивлячись скільки дужок позначаєте в переписці – це також має значення. Також зазначу, що в переписці з іноземцями краще не використовувати дужки або знаки, які передають емоції, наприклад в додатку «Ватсап», саме цим додатком користуються іноземці. Тому потрібно бути обережним в листуванні, оскільки людина має розуміти контекст вашого повідомлення та для чого ставите ці символи.
Значення дужок
- ) – посмішка
- )) – непоганий настрій
- ))) – сміх
- )))) – регіт до сліз
Приклади вживання дужок
- До нас завітало сонечко, тож день має бути файним)
- Вау…ця сукня тобі дуже личить))
- Ну твій чорний гумор це щось. Не кожен зрозуміє)))
- Боже…ну як можна було загубити штани))))
Загалом люди часто позначають в смс одну дужку, якщо вже сміх до сліз до краще використовують смайлики) Саме дужками ви підкреслюєте текст своїм настроєм та емоціями. Якщо брати до уваги правила дужок, то їх позначають у письмі, у математиці для обчислення.
Дужки в кінці речення
Дужки в тексті використовують для оформлення письма, листування, як уточнення певної інформації. У кінці речення цей знак позначають, щоб підкреслити тон вашого написання. Дужки – пунктуаційний знак, щоб виділити вставні слова, ремарки.
Де ще можна використати дужки
Дужки використовуються в таких випадках:
- Для виділення вставних слів або словосполучень.
- У ремарках, у творах, де є пряма мова.
- Для підзаголовків, де потрібно виділити текст.
- Для прізвища автора, коли є цитати, вірші та інші твори.
- Виділення фраз, щоб більше уточнити інформацію.
Приклади використання дужок
Кілька прикладів, як прописують дужки в реченнях:
- Днина чудова. (Тепер у нас така погода, якої, здається, ціле літо не було.) Ми підіймаємось все вище та вище (М. Коцюбинський)
- ( З журналу, з наукової літератури та ін; журнал «Дніпро», 2016 #1, с.15).
- Не витерпів лихої долі. Умер на панщині!…(Т.Шевченко)
- Атака картоплі вбивці повинна бути найгіршим фільмом, який я бачив (поки що)
Чому люди використовують дужки частіше, ніж смайлики
Як вже було зазначено, що таким чином підкреслюють свій настрій, але більшість людей просто не люблять показувати свій стан, тому віддають перевагу дужкам, оскільки також визначають підтвердження інформації.
Часто позначають чотири або більше дужок після повідомлення – ефектний спосіб виразитись у онлайн-спілкуванні. Цей спосіб вираження емоцій запропонував американець Скотт Фалмен у 1982 році, точніше позначив послідовність символів у текстах у вигляді усмішки.
Де краще не вживати дужки
Вживати дужки або інші символи у переписках потрібно тоді, коли знаєте значення і коли можна та буде розумно їх вставити. Краще не вживати дужки в таких сенсах:
- У діловому листуванні.
- Онлайн- переписках, коли мова йде про серйозні моменти, ситуації.
- Вирішення важливих питань.
Але навіть в сучасному світі, коли маємо безліч варіантів, як показати і передати свій настрій, все одно люди продовжують ставити дужки, бо зручно, швидко і зрозуміло.
Сучасні люди переходять на смайлики, різні емоджі, навіть можна зробити вже з власної фотографії, так класно можна підняти настрій, трішки побалуватись фотографіями, зробивши з них емоджі.