Рівень задоволення від занурення у світ віртуальних битв залежить від безлічі факторів. Важливі комфорт і ергономіка геймерського простору, а також наявність додаткових аксесуарів — клавіатури, миші та гарнітури. Але головна складова майбутньої насолоди все-таки ігрові комп’ютери — потужні, з високою продуктивністю і швидкодією, здатні впоратися із запуском більшості відеоігор. І графічний прискорювач стає одним із ключових компонентів, головне — правильно підібрати відповідну модель.
Тонкощі вибору графічного адаптера
Порівнюючи доступні варіанти, корисно орієнтуватися на кілька основних характеристик, серед яких:
- графічний процесор — його продуктивність визначає, наскільки швидко пристрій здатен обробляти дані;
- відеопам’ять — сховище, необхідне для плавного завантаження текстур, а також використання модів;
- частота — впливає на швидкість оброблення інформації;
- ширина шини пам’яті — визначає обсяг переданих даних за один цикл.
Плюсом стане наявність сучасних технологій, які значно покращують користувацький досвід. Ray Tracing створює реалістичне освітлення і тіні, DLSS/FSR — технології масштабування для підвищення FPS без втрати якості.
NVIDIA або AMD: що краще
Два відомих концерни успішно ділять ринок між собою. NVIDIA посідає лідируючі позиції завдяки різноманітності асортименту та обсягу пристроїв, що випускаються кожен місяць. Але водночас і ціна на розробки колишнього монополіста дещо вища: AMD частіше обходиться дешевше, чим здебільшого й зумовлено його популярність.
Для оцінки потужності вибраної моделі можна орієнтуватися на назву:
- перша цифра — покоління;
- третя — рівень продуктивності.
Так, GeForce RTX 3050 буде слабкішою за RTX 3090, хоча обидві моделі NVIDIA належать до одного покоління.
Численні тести не демонструють однозначної переваги відеокарт певної торговельної марки. Якщо розглядати вироби одного покоління і цінового діапазону, можна побачити схожі результати в бенчмарках. Тому важливо орієнтуватися на параметри конкретного графічного прискорювача і сценарії його подальшого використання.
Сумісність з ігровим комп’ютером
Перед купівлею відеокарти важливо обов’язково врахувати сумісність з іншими компонентами системи:
- блок живлення — його потужність має бути достатньою, оптимально на рівні 750–1000 Вт;
- процесор — за слабкого CPU відеокарта не продемонструє всі свої можливості, тому її придбання не матиме сенсу, якщо чип «не дотягує» до потрібного рівня;
- материнська плата — важливо переконатися в наявності відповідних роз’ємів підключення і підтримуваних інтерфейсів.
Довжина графічного адаптера може бути вельми значною, тому не зайвим буде ознайомитися з її розмірами і переконатися, що корпус, особливо лаконічний Slim, дає змогу встановити новий компонент. І врахувавши всі тонкощі, вдасться вибрати оптимальну за всіма параметрами модель, яка ідеально доповнить ігровий ПК.