26 цікавих фактів про диких гусей

Зміст

Гуси були одомашнені багато тисячоліть тому, одними з першими з птахів. Проте досі зберігається дуже велика популяція цих птахів у дикій природі. Завдяки своїй надзвичайній соціальній організованості вони пристосовані до дуже суворих та несприятливих умов виживання. Якщо ви знаєте про гусаків лише те, що це птахи, які живуть у бабусі і боляче кусаються, а також подарували популярність Велбою і хочете дізнатись більш детальну інформацію про диких гусей, то ця стаття саме для вас. Тут ми зібрали цікаві факти про диких гусей.

Цікаві факти про життя диких гусей

Дикі гуси живуть великими зграями. Вони піклуються про згаю та захищають її. Загрози існування в процесі еволюції загартували гусей і зробили їх дуже адаптивними та витривалими. Що їдять дикі гуси, скільки живуть дикі гуси? На ці та інші запитання про життя гусей ви знайдете відповідь тут:

  1. Раціон диких гусей – тут переважають водні рослини, такі як водорості та очерет. Також гуси можуть харчуватися на суходолі травою, кореневищами та іншими дрібними рослинами. В процесі одомашнення перейшли на зернові: пшеницю, кукурудзу.
  2. Тривалість життя диких гусей досить велика – 25-30 років. 
  3. Гуси створюють сім’ю дуже рано, досягши віку 3 років. Якщо один із пари помирає – інший може сумувати і залишатись на самоті цілий рік.
  4. Самець пари залишається охоронцем гнізда, якщо самці треба кудись летіти.
  5. Пір’я цих птахів просочене жиром, його неможливо намочити. Від цього пішов фразеологізм – “як із гуски вода”.
  6. Гусячі зграї дуже великі, вони можуть налічувати до 1000 птахів.
  7. Для будівництва своїх гнізд, гуси використовують власне пухове пір’я. Це робить гніздо теплим та затиним.
  8. Дитинчата гусей можуть плавати уже через день після народження.
  9. Якщо на гніздо хтось нападе гусак буде захищати його до смерті, не зважаючи на перевагу суперника в силі.
  10. Покидаючи гніздо на довгий час гусак аксує його паличками та травою.
  11. У гусей дуже міцний дзьоб, який також має зуби.

Гуси дуже розумні птахи. Вони розуміють важливість взаємодопомоги та захисту. Не в останню чергу через велику товаристськість вони отримали шанс пройти шляхи еволюції. 

Цікаві факти про польоти гусей

Більшість видів диких гусей є перелітними птахами. Вони інстинктивно мігрують в залежності від пори року як і інші види птахів. Для гусей характерний помірний клімат, отже взимку в таких регіонах як наш вони не можуть залишатися. Хороша пам’ять та орієнтація в просторі допомагає їм не загубитись під час польоту. Чим же польоти гусей відрізняються від інших видів птахів? 

  1. Гуси літають V-подібним клином. Таке розташування розріджує повітря першими птахами і значно полегшує політ тим, хто летить ззаду. Через це більш витривалі птахи летять попереду.
  2. Дикі гуси літають на висоті 7-8 км. Офіційно зареєстрована найвища висота польоту – 10 км.
  3. Линяють гуси два рази на рік і у цей період втрачають здатність літати. Загалом цей час складає не менше ніж четверту частину життя птаха.
  4. Домашні гуси втратили здатність літати через підвищену линьку та надмірну вагу.
  5. Перельоти можуть тривати декілька тижнів. За цей час вони долають значні відстані, що можуть сягати цілих континентів.

Перельоти відіграють значну роль у житті гусей. Міграційні шляхи передаються від старших гусей до молодших. Тому з покоління в покоління передається багато неймовірних здібностей у повітрі. 

Гуси у культурі різних країн

Через одомашнення гуси стали популярними у міфології різних країн. Про них писали казки та легенди. Там вони постають в образі дружніх та відважних птахів, які часто рятують не тільки себе, а і людей від лих і негараздів. Тут ми зібрали факти про те, яку роль гуси відіграли в історії та культурі різних країн.

  1. Сірий гусак був одомашнений єгиптянами приблизно 4 тисяч років тому.
  2.  В Стародавньому Єгипті гуси вважалися священними птахами, символізуючи родючість і відродження. Їхні зображення часто можна зустріти на фресках і папірусах.  Легенди розповідають, що боги подарували єгиптянам гусей, щоб ті могли насолоджуватися їхніми яйцями і м’ясом.
  3. У Тибеті гусак – священний птах, через втілення у його подобі бога Шиви.
  4. За легендою під час нападу галлів на Рим гуси своїм гучним гоготом розбудили римських вояків, які мирно спали в Капітолії. Дотепер відома фраза, що гуси Рим врятували.
  5.  В Римській імперії гусей приносили в жертву богам, особливо Юпітеру.
  6. У США цих птахів використовують на бавовняних плантаціях. Все через те, що гуси не їдять бавовну, а ось бур’ян з’їдають начисто.
  7. В китайській культурі гуси є символом вірності і сімейних уз.  Давні китайці вважали, що гуси можуть проводити душі померлих в інший світ.
  8. У кельтській міфології гуси асоціювалися з мудрістю і знаннями. Також вважалося, що гуси можуть проводити душі померлих в інший світ.
  9. В багатьох країнах гуси стали невід’ємною частиною різдвяних свят. Їх готують на святковий стіл, а їхні зображення можна зустріти на листівках і прикрасах.
  10. У слов’ян гуси були символом достатку і добробуту. Їхні пух і пір’я використовувалися для виготовлення одягу і постільних речей. Гуси часто фігурували в весільних обрядах, символізуючи родючість і щасливе сімейне життя.

Гуси у більшості країн асоціювались із затишком. Знову-таки це через їхню дружність до своїх учасників зграї. І навпаки не дружність до зовнішніх небезпек, які чатували на них.

Дикі гуси не просто красиві і цікаві птахи, а великі дружні суспільства. Тому досліджуючи особливості їх поведінки людям є чого повчитися і перейняти собі. Піклування, допомога і вірність – основні постулати поведінки цих птахів. Не тільки у них ці речі повинні бути на першому місці. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *